menusearch
majdfruit.ir

صادرات و واردات > شرکت بازرگانی میوه مجد فروت

جستجو
Eng Fa
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱:۱۷
تداوم روند افزایش صادرات و کاهش واردات کالاهای مصرفی/ رشد متوسط 15 درصدی انواع تولیدات منتخب کالایی کشور در 9 ماهه امسال تداوم روند افزایش صادرات و کاهش واردات کالاهای مصرفی/ رشد متوسط 15 درصدی انواع تولیدات منتخب کالایی کشور در 9 ماهه امسال زیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که در پایان جلسه یک روزه سفر به این استان تشکیل شده بود، گفت: امروز شاهد افتتاح و بهره برداری از ۳ طرح صنعتی و معدنی در استان البرز بودیم که به لحاظ توسعه فناوری، اشتغال زایی و خودکفایی دارای اهمیت خاصی هستند. سه شنبه بیستم اسفند ۹۸ حجم تجارت خارجی به ۷۲ میلیارد دلار رسید حجم تجارت خارجی به ۷۲ میلیارد دلار رسید رئیس کل گمرک ایران با اشاره به روند تجارت در ۱۰ ماه اخیر گفت: با وجود تحریم ها، ۷۲ میلیارد دلار حجم واردات و صادرات بود و صادرات با ۳۵.۵ میلیارد دلار و رشد وزنی ۲۰.۷ درصد به ثبت رسید ولی ۳.۲ درصد کاهش ارزش صادرات را داشتیم.
سه شنبه بیستم اسفند ۹۸
رشد ۱۱۵ درصدی صادرات چمدانی و افزایش ۸ درصدی واردات درگیلان رشد ۱۱۵ درصدی صادرات چمدانی و افزایش ۸ درصدی واردات درگیلان سه شنبه بیستم اسفند ۹۸ رئیس کل گمرک خبر داد کاهش زمان ماندگاری کالاهای وارداتی در گمرک از ۲۶ روز به ۴ روز رئیس کل گمرک خبر داد کاهش زمان ماندگاری کالاهای وارداتی در گمرک از ۲۶ روز به ۴ روز رئیس کل گمرک ایران، درباره متوسط زمان ترخیص کالا از گمرکات، گفت: اکنون زمان ماندگاری کالا در گمرک برای واردات از ۲۶ روز به ۴ روز و برای صادرات از ۷ روز به ۱ روز کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک، سید مهدی میراشرفی با اشاره به تلاش گمرک برای کاهش مدت زمان ترخیص کالا، گفت: با توجه به تعدد سازمان های ذی ربط این اتفاق امری بعید خواهد بود؛ ضمن اینکه نرخ پایه های صادراتی با مشورت تشکل ها در کنار سازمان های مربوطه تعیین می شود و میزان انحراف آن به حداقل رسیده است.
وی درباره برنامه های گمرک ایران برای کاهش این زمان نیز توضیح داد: گمرک ایران درصدد است تا زمان یادشده برای ترخیص کالاها را از این مقدار نیز بیشتر کاهش دهد؛ اما مشخص است که با توجه به محدودیت ها و تعدد سازمان های ذی ربط این اتفاق کاهش معناداری داشته باشد.
رئیس کل گمرک ایران درباره تعیین قیمت های پایه صادراتی نیز اظهار داشت: این ارقام در تشکلی با حضور وزارتخانه ها و دستگاه های متبوعه که ممکن است متولی کالای مورد نظر باشد، همراه با اتاق بازرگانی تعیین و با پایه های صادراتی دنیا مقایسه می شوند؛ به این معنی که عملاً یک سازمان به تنهایی تعیین کننده این ارقام نیست و این موضوع انحراف را به حداقل سانده است.
وی با بیان اینکه عمده ارزش پایه های صادراتی کشور بر پایه منابع بین المللی است، تاکید کرد: زمانی که تعهد ارزی اخذ نمی شود، صادرکننده میل به بیش اظهاری دارد تا بتواند از مزایای آن استفاده کند؛ اما زمانی که تعهد ارزی برای آنها تعریف می شود، صادرکنندگان میل به کم اظهاری دارند.
سه شنبه بیستم اسفند ۹۸
شرکت مجد در نمایشگاه تجارت سال (PROD EXPO) در سال 2018 مسکو شرکت مجد در نمایشگاه تجارت سال (PROD EXPO) در سال 2018 مسکو نمایشگاه صنایع غذایی روسیه (PRODEXPO) از ۲۲ الی ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ در شهر مسکو کشور روسیه برگزار می گردد.
نمایشگاه صنایع غذایی روسیه (PRODEXPO) بزرگترین نمایشگاه سالانه تخصصی حوزه مواد غذایی در روسیه و شرق اروپاست. این نمایشگاه به مدت بیش از ٢٠ سال است که پیشرفت و توسعه صنعت داخلی مواد غذایی روسیه را تضمین کرده و از زمان تاسیس خود تا کنون نقش مهمی را در تشویق و پیش بردن صنایع غذایی روسیه بازی کرده است. نمایشگاه تجاری صنایع غذایی روسیه با عرضه مواد غذایی باکیفیت به بازار داخلی و اجرای پروژه های مهم دولتی، نقش موثری را در بهبود کیفیت زندگی شهروندان روسی بر عهده دارد. هرساله شرکت های برجسته داخلی و خارجی صنایع غذایی که علاقه مند به تبلیغ و ترویج برند خود در بازار روسیه هستند به صورت منظم در نمایشگاه صنایع غذایی روسیه شرکت می کنند.
پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴